Alergia, a więc nadwrażliwość na alergeny (bakterie, wirusy, środki chemiczne, pokarmy itp.), to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Z każdym rokiem przybywa alergików, a winne są geny, styl życia i zanieczyszczenia środowiska. U zdrowych osób alergeny nie powodują żadnych objawów ani uczulenia, gdyż ich układ odpornościowy zapobiega negatywnemu wpływowi obcych cząsteczek na zdrowie. U chorych zaś zetknięcie się organizmu z określoną substancją powoduje reakcję uczuleniową. Najczęstszymi objawami alergii są uporczywy katar sienny i kichanie, z którymi szybko rozprawia się Sinol-M.

Ogromną przewagą aerozolu Sinol-M nad klasycznymi środkami na alergie jest jego skład, zawiera on bowiem tylko naturalne składniki, nie ma w nim kortykosteroidów, znajdujących się w zwykłych lekach

Szybka ulga w alergii

Dzięki unikalnemu połączeniu naturalnych składników aerozol do nosa Sinol-M jest skuteczną bronią w walce z objawami alergii w obrębie dróg oddechowych oraz problemami z zatokami. Środek ten ma natychmiastowe działanie, objawy alergii mijają bowiem już po 2–20 minutach od zastosowania sprayu. Sinol-M zmniejsza wrażliwość błon śluzowych nosa, łagodząc ich podrażnienie wywołane przez cząstki zawieszone w powietrzu, szybko łagodzi objawy alergii i nieżytu zatok. Działanie sprayu potwierdzono klinicznie. Ogromną przewagą aerozolu Sinol-M nad klasycznymi środkami na alergie jest jego skład, zawiera on bowiem tylko naturalne składniki, nie ma w nim kortykosteroidów, znajdujących się w zwykłych lekach. Dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje uzależnienia. Można go stosować według potrzeb, nawet do 12 razy na dobę. Kolejną zaletą sprayu Sinol-M, którą z pewnością docenią alergicy do tej pory stosujący klasyczne środki, jest to, że nie powoduje on senności.

Niestety niemożliwe jest całkowite wyleczenie alergii, zwykle trwa ona przez całe życie, niekiedy tylko objawy ulegają osłabieniu. Jeżeli się nasilają, wprowadza się leczenie farmakologiczne, a chorym zaleca się unikanie kontaktu z alergenami. Nie jest to łatwe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że naukowcy oznaczyli już ponad 3700 alergenów, spośród których najczęściej występujące w Polsce to: cytrusy, pyłki roślin, sierść psa lub kota, kurz domowy, jad pszczół, jajka, ryby, orzechy, krowie mleko. Alergii nie można się więc pozbyć, można za to skutecznie radzić sobie z jej objawami, w czym niezastąpiony jest Sinol-M.

Warto pamiętać, że w przypadku wyjątkowo uporczywych objawów alergii należy skontaktować się z lekarzem.